درباره تورنت

تورنت یکی از قدیمیترین و محبوبترین روشهای اشتراک گذاری فایل در بین کاربران میباشد. این روش به اندازه ای محبوبیت دارد که درصد بسیار بالایی از دیتای انتقال داده شده در اینترنت مربوط به تورنت میباشد.
برای همین بسیاری از شرکتهای اینترنتی در تمامی کشورها سیستم تورنت را محدود یا قطع کرده اند.
از خصوصیات جذاب تورنت این است که هرچه فایل مورد نظر محبوبتر باشد سرعت دانلود آن بالاتر خواهد بود به صورتیکه هر فرد دانلود کننده، بعد از اینکه حتی 1 درصد از فایل را دانلود کرد، خود آپلود کننده آن قسمت خواهد بود. در نتیجه مثلا یک فایل که 1000 نفر آن را دانلود میکنند در واقع 1000 آپلودر هم دارد. گرچه ممکن است یک نفر 100% فایل را نداشته باشد اما فرد دیگری خواهد بود که قسمت دیگری را دارد و برعکس. به افرادی که فقط بخشی از تورنت را دارند لیچر میگویند.
به فردی که 100% فایل را دارد و اجازه آپلود میدهد سیدر میگویند.
بعضی افراد هستند که سرعت اینترنت بالایی دارند یا توسط سرور به صورت دائم یک فایل را سید میکنند که اصطلاحا تورنت بازان به آنها سوپرسیدر میگوند. که گاهی اوقات 1 سوپرسید بهتر از 10 یا حتی 100 سید است(متاسفانه امکان تشخیص انواع سید در یک تورنت وجود ندارد.)
در صورتیکه یک تورنت را برای دانلود انتخاب میکنید به چند مورد توجه کنید:

روشهای انتخاب یک تورنت خوب

یک نکته مهم

در روشهای جدید سیستم تورنت، لیچرها و سیدرها ممکن است خود را به سایتها معرفی نکنند . (به دلیل مشکلات قانونی در کشورهای غربی) اما این لیچرها و سیدرها بعد از شروع دانلود مشخص خواهند شد. سعی کنید ابتدا تورنت هایی با سید و لیچ خوب پیدا کنید اما اگر تورنت مورد نظر یافت نشد میتوانید سعی کنید تورنت های بدون سید رو هم دانلود کنید گرچه احتمال موفقیت پایین خواهد بود.

روش کار سایت رپیدپیچ

به دلیل غیر قانونی بودن تورنت در کشورهای غربی، ما از سرورهایی که در کشورهای آزادتر استفاده میکنیم. به همین دلیل ابتدا تورنت در سرور مخصوص تورنت ما دانلود میشوند و سپس به سرور های دانلود منتقل میشوند تا شما بتوانید دانلود کنید. در صورتیکه دانلود تورنت شما تمام شده لطفا صبر کنید تا به لیست فایلها منتقل شود.

در صورتیکه فایلهای تورنت زیاد میباشد و یا میخواهید فولدربندی فایلها را حفظ نمایید لطفا گزینه rar کردن فایلها را انتخاب نمایید.

متاسفانه در نرم افزار تورنت رپیدپیچ امکان انتخاب فایلها نمیباشد.

برای دانلود تورنت ابتدا باید یک فایل .torrent که یک فایل بسیار کوچک در حد چند کیلو بایت میباشد را از سایتهای مخصوص تورنت دانلود کنید و سپس به سیستم تورنت رپیدپیچ بدهید. همچنین میتوانید از طریق دروازه تورنت رپیدپیچ فایل تورنت محبوب خود را پیدا و به سیستم رپیدپیچ منتقل کنید.